• Home
  • Nieuws
  • Update project Begaafdheid – februari 2026

Update project Begaafdheid – februari 2026

  • Posted on 09 februari 2026

Begaafdheidsbeleid op school
Binnen het project begaafdheid is er nog steeds volop ontwikkeling gaande. Naast de netwerken en kennisdelingen tussen scholen is gestart met een traject begaafdheidsbeleid op school onder begeleiding van Bureau Talent. In dit traject ga je aan de slag met het maken of aanscherpen van begaafdheidsbeleid op jouw school. Inmiddels zijn 14 scholen enthousiast gestart. Bij voldoende belangstelling kunnen we dit schooljaar nog een laatste groep starten. Heeft jouw school hier interesse in? Neem dan contact op met Petra van Dam, [email protected].


HB010 – Expertisepunt Begaafdheid geopend!
Het netwerk van Koers VO is weer een nieuwe tak in het ondersteuningsaanbod rijker: HB010 – Expertisepunt Begaafdheid. Dit mooie initiatief van de Gemeente Rotterdam en Koers VO wordt vormgegeven door het Zuider Gymnasium (CVO) samen met Enver. Het team heeft onder externe begeleiding van Saliko een aanbod ontwikkeld voor (hoog)begaafde leerlingen die (deels) uitvallen of thuiszitten. Deze leerlingen krijgen op HB010 een gecombineerd tijdelijk dagprogramma met onderwijs en zorg om zodoende weer in ontwikkeling te komen. De focus ligt op het herstellen van vertrouwen, het opnieuw leren deelnemen aan onderwijs en het begeleiden van leerlingen richting een geleidelijke terugkeer naar hun eigen school. Daarnaast is HB010 de plek van waaruit kennis over (hoog)begaafdheid en ondersteuning gedeeld gaat worden met de scholen van Koers VO.


Wil je gebruik maken van dit nieuwe bovenschoolse aanbod? Bespreek dit dan eerst met je Koersconsulent. Voor een indruk op welke leerlingen HB010 zich richt, kan je dit leerlingprofiel raadplegen. Informatie over de toeleiding en de stappen die daarvoor nodig zijn, lees je in dit document.


Ben je benieuwd naar wat HB010 te bieden heeft? Dinsdag 17 maart van 15:30-17:00 uur is een eerste informatiemoment en kennisdeling voor ondersteuningscoördinatoren en deelnemers van het netwerk peergroepen. Aanmelden kan via deze link. Later worden nog andere informatiemomenten georganiseerd, uitnodigingen hiervoor volgen via de mail. Voor vragen kun je contact opnemen met Angelique Nijssen, [email protected].


Kennisdeling GAAF!: Motivatie bij hoogbegaafde en dubbel bijzondere leerlingen
Op donderdag 5 maart organiseren Koers VO en PPO Rotterdam weer een interessante inspiratielezing over (hoog)begaafdheid. Deze keer treffen we elkaar in KINO Rotterdam en is onze gast prof. dr. Alexander Minnaert over het thema motivatie. Hij gaat in op mythen, misverstanden en bijzondere uitdagingen voor de pedagogisch verantwoordelijken van zowel hoogbegaafde als dubbel bijzondere leerlingen. Aan de hand van recente wetenschappelijke inzichten en casuïstiek brengt hij de stem van de leerling naar voren.
Werk jij met (hoog)begaafde leerlingen op een school van Koers VO of PPO Rotterdam, meld je dan aan via deze link.


Naast deze bijeenkomst willen we je graag wijzen op twee andere (online) lezingen verzorgd door de Radboud Universiteit:


  • Versnellen in het onderwijs: zou je dat nou wel doen? door prof. dr. Lianne Hoogeveen op dinsdag 10 maart 2026 van 16:00 tot 16:45 uur. Inschrijven kan hier.
  • Inspiratiesessie 2 - Heb je het gezien of heb je alleen gekeken? Over signalen van onderpresteren bij toetsen door dr. Sven Mathijssen op donderdag 12 maart 2026 van 12:00 tot 12:45 uur. Inschrijven kan hier.